Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Chystáte se na svatbu a přemýšlíte nad svatebními dary? Rádi byste svatebčanům taktně oznámili, že by byly nejvhodnějším darem peníze, ale nevíte jak? Pak čtěte dál.

V dnešní době má již většina nastávajících novomanželů své zázemí vybudované, a proto jsou pro ně některé dary nevhodné. Komu by také vyhovovalo dostat například dva další kávovary nebo několik sad porcelánového nádobí, které nikdy nevyužije a budou mu akorát zabírat místo ve skříni? Nenechte svatebčany nosit dříví do lesa. Pokud je pro Vás téma peněz citlivou a nepříjemnou záležitostí, pak Vám zde přinášíme několik tipů, jak si o peníze namísto svatebního daru říct taktně a vtipně.


Tip 1: Není nic jednoduššího, než to oznámit svatebčanům na svém svatebním webu.


Tip 2: Přidejte ke svatební pozvánce kartičku se svým přáním na svatební dar. Pozor! Kartičku přikládejte jen hostům, kteří přijdou na svatbu, ne těm, kterým jen oznamujete, že se budete brát ;).

Texty ke svatebnímu oznámení o penězích místo svatebního daru


Nechte se inspirovat některým z těchto textů, který vhodným, avšak velmi promyšleným způsobem dá svatebčanům najevo Vaše přání a vy se přitom nemusíte cítit nepříjemně. "Chce-li být snad někdo štědrý, radu pro něj máme,
že cestujeme rádi světem, to je o nás známé.
Nenoste nám tedy prosím hrnce ani cukřenky
raději nám přispějte na pobyt či letenky."


"Váziček i mixerů už máme dosti,
proto přijímáme svatební dary v hotovosti."


"Nevíte si rady s dary?
Nápověda už je tady.
Na domeček, autíčko,
přispějte nám maličko."


"Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku,
raději než věcné dary, naplňte nám kasičku."
"Nelamte si hlavu nad svatebním darem, stejně by zatím zůstal ležet ladem, pomozte raději finančním příspěvkem, ať brzy se těšíme vlastním bytečkem."

 

"Svatební dary přijímáme v hotovosti v jakékoliv výši."


"Pokud byste nás chtěli poctít svatebním darem, budeme potěšeni za finanční příspěvek, který bude z praktických důvodů vhodnější, než věcné dary." "Jestli si snad někdo se svatebním darem hlavu láme, potom vězte, že my dva už v domácnosti všechno máme. Potěší nás ale příspěvek v jakékoliv výši, který nám rozpočet na líbánky zvýší." "Vezměte toto oznámení jako malou radu, že svatba není o trápení, co dát ke svatebnímu daru. Pokud něčím přispějete, budeme za to rádi, mnohem důležitější však pro nás bude, že strávíte tento den s námi."

"Potíže se svatebními dary za Vás hravě vyřeší Němcová nebo Masaryk."


"Místo svatebního daru budeme rádi za cokoliv, co se vejde do obálky."


"Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku, raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. Mnohokrát Vám děkujeme za každičký halíř, stokrát lepší než nést domů stodesátý talíř." "Nedávejte nám prosím dary věcné, věnujte raději bankovky cenné. Pro věci hmotné využití není, však penízky v manželství vždycky se cení" "Kdo přemýšlí o daru, na tu naši oslavu, ať nenosí lampičky, koše, pračky, ledničky, konto už je vysáté, ať už dáte co dáte, na líbánky to vše dáme, z letadla vám zamáváme"